Merkez İşyeri Sağlık ve Güvenlik Birimi

Ulusal İş Sağlığı ve Güvenliği Konseyi Toplantısı

Ulusal İş Sağlığı ve Güvenliği Konseyi Toplantısı, Bakanlığımızı temsilen İşyeri Sağlık ve Güvenlik Birimi Daire Başkanı Sayın Abdulhamit KARATAŞ ve Merkez İşyeri Sağlık ve Güvenlik Birimi Koordinatörü Sayın Özkan AVCI ile 13 STK ve 12 Kamu Kurumunun üst düzey temsilcilerinin katılımıyla, 19 Aralık 2017 tarihinde Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı’nda gerçekleştirildi.
Ulusal İş Sağlığı ve Güvenliği Konseyi Toplantısı

Ülke genelinde iş sağlığı ve güvenliği ile ilgili politika ve stratejilerin belirlenmesi için tavsiyelerde bulunmak üzere kurulan, çalışma hayatının iş sağlığı ve güvenliği ile ilgili mevcut şartlarının iyileştirilmesi ve güvenlik kültürünün ülke genelinde yaygınlaştırılması amacıyla üyelerin işbirliği içinde çalışmasını esas alarak oluşturulan Ulusal İş Sağlığı Ve Güvenliği Konseyi Toplantısının 27 ncisi tamamlanmıştır.

Toplantıda, Sayın Abdulhamit KARATAŞ; Bakanlığımız çalışmaları hakkında konsey üyelerine bilgi vermiştir. Verilen bilgiler doğrultusunda Bakanlığımızın talepleri de iletilmiştir.

2019-2023 Ulusal İş Sağlığı ve Güvenliği IV. Politika Belgesi ve Eylem Planı taslağı oluşturulması ve inşaat sektörü ile ilgili teknik alt komisyonunun oluşturulması kararları alınarak toplantı sona ermiştir.

22-12-201722-12-2017

Atatürk Bulvarı No 98 Zemin Kat C Blok Bakanlıklar MEB Beşevler Kampüsü J Blok Yenimahalle /Ankara - (0312) 413 3733

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.