Merkez İşyeri Sağlık ve Güvenlik Birimi

Türkiye Yüzyılında MEB İş Sağlığı ve Güvenliği Uygulamaları Semineri Gerçekleştirildi.

Bakanlığımız iş sağlığı ve güvenliği hizmetlerinin ulusal ve uluslararası standartlara uygun, etkin ve verimli bir şekilde yürütülebilmesi amacıyla, İl İSG Koordinatörine her yıl düzenli olarak yapılan seminer, bu yıl Ataşehir Zübeyde Hanım Hizmet İçi Eğitim Enstitüsü'nde, Türkiye Yüzyılında MEB İş Sağlığı ve Güvenliği Uygulamaları Semineri temasıyla gerçekleştirildi.
Türkiye Yüzyılında MEB İş Sağlığı ve Güvenliği Uygulamaları Semineri Gerçekleştirildi.

Bakanlığımızda iş sağlığı güvenliği hizmetleri 2014'/16 sayılı Genelge kapsamında yürütülmektedir. Bu kapsamda 81 ilimizde İl İşyeri Sağlık ve Güvenlik Birimleri (İSGB) oluşturulmuştur. Söz konusu birimlerin iş ve işlemlerini yürütmek üzere tüm illerimizde il işyeri sağlık ve güvenlik birimi koordinatörleri görev almaktadır. Bakanlığımız İSG hizmetlerinin ulusal ve uluslararası standartlara uygun, etkin ve verimli bir şekilde yürütülebilmesi amacıyla, İl İSG Koordinatörlerine her yıl düzenli olarak yapılan seminer çalışması, bu yıl Ataşehir Zübeyde Hanım Hizmetiçi Eğitim Enstitüsü'nde, Türkiye Yüzyılında MEB İş Sağlığı ve Güvenliği Uygulamaları Semineri temasıyla gerçekleştirildi.

Seminerde Bakanlığımız İSG politikaları, Türkiye ve dünyada iş sağlığı güvenliği kapsamında meydana gelen gelişmeler anlatıldı. Okul ve kurumlarımızda uygulanabilecek projeler ile ilgili görüş alışverişleri yapılarak yapılan iyi uygulamaların değerlendirmesi sağlandı.
21-08-202321-08-2023


Atatürk Bulvarı No 98 Zemin Kat C Blok Bakanlıklar MEB Beşevler Kampüsü J Blok Yenimahalle /Ankara - (0312) 413 3733

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.