Merkez İşyeri Sağlık ve Güvenlik Birimi

Türkiye Büyük Millet Meclisi Dilekçe Alt Komisyonu Toplantısı

TBMM Dilekçe Komisyonu Obezite İle Mücadele Yöntemleri ve Cerrahi Uygulamalardaki Malpraktis İddialarının Araştırılması ve Alınabilecek Önlemlerin Belirlenmesi Alt Komisyonu toplantısı, 16.10.2019 tarihinde AK Parti İstanbul Milletvekili Mihrimah Belma SATIR başkanlığında  gerçekleştirildi.
Türkiye Büyük Millet Meclisi Dilekçe Alt Komisyonu Toplantısı

Toplantıya; komisyon üyesi milletvekilleri, Genel Müdürümüz Sayın İsmail ÇOLAK, Merkez İşyeri Sağlık ve Güvenlik Birimi koordinatörü Özkan AVCI ve Sağlık Hizmetleri Birim Yetkilisi Murat GÜLŞEN ile Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı, Gençlik ve Spor Bakanlığı,  Hazine ve Maliye Bakanlığı, Tarım ve Orman Bakanlığı, Sağlık Bakanlığı, Ticaret Bakanlığı, Radyo ve Televizyon Üst Kurulu, Türkiye Belediyeler Birliğinden yetkililer katılım sağladı.

Toplantının açılış konuşması yapan komisyon başkanı SATIR, komisyonun bu zamana kadar ki yaptığı çalışmalardan bahsetti. Akabinde Tarım ve Orman Bakanlığı ve Ticaret Bakanlığı yetkililerinin sunumlarının ardından Bakanlığımız adına Genel Müdürümüz Sayın İsmail ÇOLAK söz aldı.

İsmail ÇOLAK tarafından Bakanlığımız tarafından okul sağlığı hizmetlerine yönelik yapılan çalışmalar ve obezite ile mücadele kapsamında yürütülen program ve eğitim çalışmalarına yönelik kapsamlı bir sunum yaparak toplantıya katılanlara bilgiler verdi.

Daha sonra komisyon üyelerinin Bakanlığımız tarafından yürütülen çalışmalara ait soruları cevaplandırıldı.

21-10-2019

Atatürk Bulvarı No 98 Zemin Kat C Blok Bakanlıklar MEB Beşevler Kampüsü J Blok Yenimahalle /Ankara - (0312) 413 3733

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.