Merkez İşyeri Sağlık ve Güvenlik Birimi

TÜRKAK Danışma Kurulu Toplantısı

4 Numaralı Cumhurbaşkanlığı Kararnamesinin "Türk Akreditasyon Kurumunun Danışma ve Yönetim Kurulunun Görevleri, Toplantı Usul ve Esasları" başlıklı 634 üncü maddesi uyarınca Antalya'da gerçekleştirilen TÜRKAK Danışma Kurulu toplantısına birimimiz koordinatörü Sayın Özkan Avcı katılmıştır.
TÜRKAK Danışma Kurulu Toplantısı

1 Kasım 2019 tarihinde, Dışişleri Bakanı Sayın Mevlüt Çavuşoğlu'nun teşrifleri ile TÜRKAK 20. Yıl kutlama etkinliği ile Dışişleri Bakan Yardımcısı ve AB Başkanı Sayın Faruk Kaymakçı'nın başkanlığında Danışma Kurulu toplantısı gerçekleştirilmiştir.

Bakanlığımız adına TÜRKAK Danışma Kurulu üyesi olan koordinatörümüz Özkan Avcı, toplantıya katılım sağlamıştır.

Danışma Kurulu toplantısında; Akreditasyonla ilgili politika, strateji ve hedeflerin belirlenmesine yönelik tavsiyelerin oluşturulması için görüş alışverişinde bulunulmuştur. Ayrıca, TÜRKAK tarafından gerçekleştirilen çalışmalar değerlendirilerek yıllık çalışma programının hazırlanmasına yönelik önerilerde de bulunulmuştur.

Türk Akreditasyon Kurumunun tanıtımına, önceliklerine, sorunlarına ve çözüm önerilerine yönelik tavsiyelerin de gündeme geldiği toplantıda, kurumun ihtiyaç duyabileceği alanlarda bilimsel ve akademik çalışmalara destek verilmesine ilişkin konular da gözden geçirilmiştir.

Türk Akreditasyon Kurumun tarafsızlığının korunmasını teminen Yönetim Kuruluna sunulmak üzere tavsiyelerin oluşturulması ile toplantı sona ermiştir.

06-11-201906-11-201906-11-2019

Atatürk Bulvarı No 98 Zemin Kat C Blok Bakanlıklar MEB Beşevler Kampüsü J Blok Yenimahalle /Ankara - (0312) 413 3733

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.