Merkez İşyeri Sağlık ve Güvenlik Birimi

TS ISO 45001:2018 İş Sağlığı ve Güvenliği Temel, Dokümantasyon ve İç Tetkik Eğitimi İzmir'de gerçekleştirildi.

13.06.2022 tarihinde İzmir'de düzenlenen ve Genel Müdürlüğümüz Daire Başkanı Özkan AVCI ve İzmir İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı (işveren vekili) Mehmet Tahir BÜDÜN'ün açılışına katıldığı TS ISO 45001:2018 İş Sağlığı ve Güvenliği Temel, Dokümantasyon ve İç Tetkik Eğitimi tamamlandı.
TS ISO 45001:2018 İş Sağlığı ve Güvenliği Temel, Dokümantasyon ve İç Tetkik Eğitimi İzmir'de gerçekleştirildi.

Bakanlığımız "Belgelendirme Hizmetleri Yönergesi" doğrultusunda okul ve kurumlarımızda yönetim sistemlerinin yaygınlaştırılması çalışmaları kapsamında eğitim görevlileri İsmail KÜÇÜKÇOBAN ve Gökalp AKDOĞAN ile İzmir'in ilçelerinde görevli İSG Büro yöneticisi iş güvenliği uzmanlarının katılımıyla beş gün süren eğitimde, güncel iş sağlığı ve güvenliği standardının uygulanması ile ilgili bilgiler paylaşılarak, uluslararası yönetim sistemi standartları uygulamalarını kurumsal kültüre dönüştüren çeşitli kuruluşların kalite ve iş güvenliği birimlerine saha ziyaretleri yapılarak iyi uygulamalar yerinde görülmüştür.

Okul ve kurumlarımızda uluslararası standart doğrultusunda yönetim sistemlerinin uygulanarak yürütülen iş sağlığı ve güvenliği hizmetlerinde bilincin, görünürlüğün ve farkındalığın arttırılması amacıyla eğitime katılan uzmanlar tarafından bulundukları illerde başlatılacakları yönetim sistemi çalışmalarında okullara rehberlik yapılmaları hedeflenmektedir.

17-06-202217-06-2022

Atatürk Bulvarı No 98 Zemin Kat C Blok Bakanlıklar MEB Beşevler Kampüsü J Blok Yenimahalle /Ankara - (0312) 413 3733

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.