Merkez İşyeri Sağlık ve Güvenlik Birimi

TS ISO 45001:2018 İş Sağlığı ve Güvenliği Temel, Dokümantasyon ve İç Tetkik Eğitimi Bursa'da gerçekleştirildi.

14-18 Mart 2022tarihleri arasında düzenlenen TS ISO 45001:2018 İş Sağlığı ve Güvenliği Temel, Dokümantasyon ve İç Tetkik Eğitimi Bursa'da gerçekleştirildi.
TS ISO 45001:2018 İş Sağlığı ve Güvenliği Temel, Dokümantasyon ve İç Tetkik Eğitimi Bursa'da gerçekleştirildi.

Bakanlığımızın Belgelendirme Hizmetleri Yönergesi doğrultusunda okul ve kurumlarımızda yönetim sistemlerinin yaygınlaştırılması çalışmaları kapsamında verilen eğitim, eğitim görevlileri İsmail KÜÇÜKÇOBAN ve Sezai KURUŞÇU ile 30 İl'den gelen İl İSGB koordinatörü ve İlçe İSG Büro yöneticisi iş güvenliği uzmanlarının katılımıyla gerçekleştirilmiştir.

Beş gün süren eğitimde, güncel iş sağlığı ve güvenliği standardının uygulanması ile ilgili bilgiler paylaşılarak, uluslararası yönetim sistemi standartları uygulamalarını kurumsal kültüre dönüştüren çeşitli kuruluşların kalite ve iş güvenliği birimlerine saha ziyaretleri yapılarak iyi uygulamalar yerinde görülmüştür.

Okul ve kurumlarımızda uluslararası standart doğrultusunda yönetim sistemlerinin uygulanarak yürütülen iş sağlığı ve güvenliği hizmetlerinde bilincin, görünürlüğün ve farkındalığın arttırılması amacıyla eğitime katılan uzmanlar tarafından bulundukları illerde başlatılacakları yönetim sistemi çalışmalarında okullara rehberlik yapılmaları hedeflenmektedir.

24-03-202224-03-2022

Atatürk Bulvarı No 98 Zemin Kat C Blok Bakanlıklar MEB Beşevler Kampüsü J Blok Yenimahalle /Ankara - (0312) 413 3733

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.