Merkez İşyeri Sağlık ve Güvenlik Birimi

TS ISO 45001 Tetkik/Baş Tetkik Görevlisi Eğitimi tamamlandı.

Bakanlığımız yönetim sistemi belgelendirme faaliyetlerinde görevlendirilmek üzere 15 Ağustos tarihinde başlayan TS ISO 45001 İş Sağlığı ve Güvenliği Tetkik/Baş Tetkik Görevlisi Eğitimi, Genel Müdürümüz Levent ÖZİL ve Daire Başkanımız Özkan AVCI'nın kapanış konuşmalarıyla 19 Ağustos 2022 tarihinde tamamlandı.
TS ISO 45001 Tetkik/Baş Tetkik Görevlisi Eğitimi tamamlandı.

Bakanlığımız "Belgelendirme Hizmetleri Yönergesi" doğrultusunda yürütülen belgelendirme faaliyetlerinde görevlendirilecek tetkik/baş tetkik görevlilerinin eğitimleri Bakanlığımız ve Türk Standartları Enstitüsü işbirliğinde gerçekleştirilmiştir. Bakanlığımız Sistem Belgelendirme faaliyetleri, Avrupa Kalite Teşkilatı (EOQ) iş sağlığı ve güvenliği yönetim sistemleri personel belgelendirme şemasında öngörülen niteliklere sahip Tetkik/Baş Tetkik Görevlileri ile sürdürülmektedir. Avrupa Kalite Teşkilatı üyesi olan TSE'nin eğitim ve sınav programlarına uygun olarak gerçekleştirilen eğitime TS ISO 45001 standardı Temel eğitimlerini alarak bu alanda kendi illerinde uygulamalar yapan kursiyerlerin katılımı sağlanmıştır.

Bakanlığımız Beşevler Kampüsü İşyeri Sağlık ve Güvenlik Birimi Daire Başkanlığı hizmet binasında,  tecrübeli eğitim görevlilerince uluslararası kriterlere uygun olarak, çeşitli teorik ve uygulamalı etkinliklerle gerçekleştirilen eğitim sonunda yapılan personel belgelendirme sınavında tüm katılımcılar başarı sağlayarak TS ISO 45001 Tetkik Görevlisi olmaya hak kazanmışlardır.

24-08-202224-08-202224-08-2022

Atatürk Bulvarı No 98 Zemin Kat C Blok Bakanlıklar MEB Beşevler Kampüsü J Blok Yenimahalle /Ankara - (0312) 413 3733

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.