Merkez İşyeri Sağlık ve Güvenlik Birimi

TS EN ISO 9001 Kalite Yönetim Sistemi Eğitimi Yapıldı

    Bakanlığımız Personel Genel Müdürlüğü, Ölçme Değerlendirme ve Sınav Hizmetleri Genel Müdürlüğü Entegre Yönetim Sistemi Birimi çalışanları ile resmî okul ve kurumlarda Kalite Yönetim Sistemi uygulamaları konusunda rehberlik ve danışmanlık hizmeti verebilecek personelin yetiştirilmesi amacıyla TS EN ISO 9001:2015 Kalite Yönetim Sistemi Eğitimleri, 20-24 Eylül tarihleri arasında Ankara'da gerçekleştirildi.
TS EN ISO 9001 Kalite Yönetim Sistemi Eğitimi Yapıldı

   Bakanlığımızın Belgelendirme Hizmetleri Yönergesi doğrultusunda okul ve kurumlarımızda yönetim sistemlerinin yaygınlaştırılması çalışmaları kapsamında eğitimlerimiz gerçekleştirilmektedir

   Bu amaçla, TS EN ISO 9001:2015 Kalite Yönetim Sistemi Baş Tetkik Görevlileri İsmail KÜÇÜKÇOBAN, Ersin KARADAĞ ve Tunçay GÜRBÜZ'ün eğitim görevlisi olarak yer aldığı 40 saatlik eğitim programı 24 Eylül Cuma günü tamamlanmıştır. Ölçme Değerlendirme ve Sınav Hizmetleri Genel Müdürlüğü, Personel Genel Müdürlüğü ile 11 İl'den katılımcının yer aldığı kursumuz İşyeri Sağlık ve Güvenlik Birimi Eğitim salonunda gerçekleştirilmiştir.

   Türk Standartları Enstitüsü (TSE) Eğitim Programına uygun olarak gerçekleştirilen kurs programında, Risk Tabanlı Proses Yönetimi, TS EN ISO 9001:2015 standardı temel, dokümantasyon ve İç Tetkik eğitimleri gerçekleştirildi. Kursun kapanışında konuşma yapan Merkez İşyeri Sağlık ve Güvenlik Birimi Şube Müdürü Özkan AVCI,  katılımcıların uluslararası kriterlere uygun olarak, çeşitli teorik ve uygulamalı etkinliklerle gerçekleştirilen eğitim sonunda kalite yönetim sistemleri konusunda sistem uygulama yeterliliklerinin geliştirildiğini belirtmiştir.

 

25-09-2021

Atatürk Bulvarı No 98 Zemin Kat C Blok Bakanlıklar MEB Beşevler Kampüsü J Blok Yenimahalle /Ankara - (0312) 413 3733

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.