Merkez İşyeri Sağlık ve Güvenlik Birimi

Serhat Kampüsünde Personel Tahliye ve Yangın Tatbikatı Yapıldı.

Muhtemel bir yangına karşı hazırlıklı olmak ve bu konuda Talim Terbiye Kurulu Başkanlığı hizmet binasındaki personele tecrübe kazandırmak amacıyla, İşyeri Sağlık ve Güvenlik Birimi Daire Başkanı Özkan AVCI ve uzmanların katılımıyla Bakanlığımız Serhat Kampüsünde 21 Eylül 2022 tarihinde personel tahliye ve yangın tatbikatı yapıldı.
Serhat Kampüsünde Personel Tahliye ve Yangın Tatbikatı Yapıldı.

Personel tahliye ve yangın tatbikatı, Daire Başkanı Özkan AVCI'nın bilgilendirme sunumunun ardından uzmanların yönlendirmeleriyle tatbikat başladı. Serhat Kampüsünde ikaz alarm sistemi çalıştırılarak personel uyarıldı. Tüm personel güvenli bölgeye tahliye edildi.

Tatbikatın son bölümünde yangın söndürme ekibi ve tüm personelin katılımı ile güvenli alanda yangına müdahale eğitimi kapsamında yangın söndürme tüpleri boşaltılarak söndürme işlemi gerçekleştirildi. Gerçeği aratmayan tatbikat ile personelin yangın gibi acil durumlarda neler yapılacağı ve tahliyenin nasıl sağlanacağı uygulamalı olarak yapıldı.

22-09-202222-09-2022

Atatürk Bulvarı No 98 Zemin Kat C Blok Bakanlıklar MEB Beşevler Kampüsü J Blok Yenimahalle /Ankara - (0312) 413 3733

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.