Merkez İşyeri Sağlık ve Güvenlik Birimi

Pansiyonlu Okul Yöneticileri İle Hijyen, Sanitasyon ve İSG Çalışmaları Uzaktan Eğitim Semineri Gerçekleştirildi.

Ortaöğretim Genel Müdürlüğüne bağlı pansiyonlu okul yöneticilerine yönelik okul pansiyonlarında hijyen, sanitasyon ve Covid-19'dan korunma yolları ile iş sağlığı ve güvenliği alanında alınacak tedbirlere ilişkin uzaktan eğitim yoluyla 2 Temmuz 2020 tarihinde seminer gerçekleştirilmiştir.
Pansiyonlu Okul Yöneticileri İle Hijyen, Sanitasyon ve İSG Çalışmaları Uzaktan Eğitim Semineri Gerçekleştirildi.

     Başkanlığımızın desteği ile  Ortaöğretim Genel Müdürlüğü Öğrenci Pansiyonları ve Burslar Daire Başkanlığı iş birliği ile iki oturum olarak gerçekleşen seminere 2526 pansiyonlu okul yöneticisi interaktif katılım sağlamıştır.

     Merkez İşyeri Sağlık ve Güvenlik Birimi Koordinatörü Özkan AVCI, Sağlık Hizmetleri Hizmet Birim Sorumlusu Gülcan KILINÇ ve iş güvenliği uzmanı Gülnur TUZCU tarafından yapılan bilgilendirme semineri ile pansiyonlu okullardaki risklerden korunma çalışmalarının koordinasyon içinde yürütülmesi için pansiyonlu okul yöneticilerinin olası riskler konusunda bilgilendirilmeleri sağlanmıştır. Seminerin son kısmında okul yöneticiler tarafından yöneltilen sorular cevaplandırılmıştır.

     Gerçekleştirilen eğitim sonunda katılımcılar bizzat kaynağından yapılan bu eğitimin çok faydalı ve etkili olduğunu belirterek memnuniyetlerini ifade etmişlerdir.

 

08-07-202008-07-202008-07-2020

 

Atatürk Bulvarı No 98 Zemin Kat C Blok Bakanlıklar MEB Beşevler Kampüsü J Blok Yenimahalle /Ankara - (0312) 413 3733

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.