Merkez İşyeri Sağlık ve Güvenlik Birimi

"Okulumda Sağlıklı Besleniyorum Programı Eylem Planı Çalıştayı" yapıldı.

Bakanlığımıza bağlı okullarda sağlıklı beslenme alışkanlığı, gıda güvenliği, gıda güvenirliği ve gıda kalitesi konularında farkındalığı arttırmak ve yaşanabilecek sorunların ortaya konulduğu ve çözüm önerilerinin sunulduğu "Okulumda Sağlıklı Besleniyorum Programı Eylem Planı Çalıştayı" yapıldı.


Okulumda Sağlıklı Besleniyorum Programı Eylem Planı'nın hazırlanması amacı ile akademisyenler, Bakanlığımız yönetici ve uzmanlarının katılımı ile 25-26 Ağustos 2022 tarihlerinde Ankara Başkent Öğretmenevinde gerçekleştirilen çalıştayda; Bakanlığımıza bağlı okullarda sağlıklı beslenme alışkanlığı, gıda güvenliği, gıda güvenirliği ve gıda kalitesi konularında farkındalığı arttırmak, uluslararası standart ve şartlara uygunluğu sağlamak, güvenilir ve kaliteli gıdanın servis edildiği ortamları geliştirmek, sağlıklı, yeterli ve dengeli beslenme alışkanlığı kazandırmak için "Okulumda Sağlıklı Besleniyorum Programı" yürütülmesi için taslak eylem planı hazırlanmıştır.

02-09-202202-09-2022

Atatürk Bulvarı No 98 Zemin Kat C Blok Bakanlıklar MEB Beşevler Kampüsü J Blok Yenimahalle /Ankara - (0312) 413 3733

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.