Merkez İşyeri Sağlık ve Güvenlik Birimi

"Okulum Temiz" Bilgi Merkezleri Kuruldu.

Bakanlığımız ile Türk Standartları Enstitüsü (TSE) arasında, 27 Temmuz 2020 tarihinde imzalanan iş birliği protokolü kapsamında, eğitim kurumlarında hijyen şartlarının geliştirilmesi, enfeksiyon önleme ve kontrol süreçlerinin tutarlı, geçerli, güvenilir, tarafsız bir anlayışla sürdürülmesi amacıyla "Okulum Temiz" belgelendirme programı faaliyetleri başlatılmıştır.


Yeni tip koronavirüs (Covid-19) ile mücadele kapsamında, yüz yüze eğitim faaliyetlerinin "güvenilir, salgından etkilenmemiş ve hijyenik ortam" standartlarına uygun olarak yürütülmesi amacıyla eğitim öğretim faaliyetlerine başlamadan önceki süreçte resmi ve özel okul/kurumların gerekli şartlara hazırlanmaları hedeflenmektedir.

Bu süreç içinde resmi okul ve kurumlar belgelendirme başvurularını Bakanlığımız portalı üzerinden, özel okul/kurumların başvuruları ise TSE yönetim sistemi üzerinden  kabul edilerek değerlendirilecek ve uygun görülenler belgelendirilecektir.

"Eğitim Kurumlarında Hijyen Şartlarının Geliştirilmesi ve Enfeksiyon Önleme Kılavuzu" uygulamaları hakkında ihtiyaç duyulan; bilgiye erişimin sağlanması, istek ve taleplerin iletilmesi, yönlendirme ihtiyacının giderilmesi iş ve işlemleri için, İl Milli Eğitim Müdürlükleri İşyeri Sağlık ve Güvenlik Birimleri bünyesinde "Okulum Temiz Bilgi Merkezleri" faaliyete geçirilmiştir.

Ayrıca, okul/kurumların belgelendirme süreci hakkında itiraz ve şikayet başvuruları için Bakanlığımız Destek Hizmetleri Genel Müdürlüğü İşyeri Sağlık ve Güvenlik Birimi Daire Başkanlığı bünyesinde "Okulum Temiz Bilgi Yönetim Merkezi" de faaliyete geçirilmiştir.

Atatürk Bulvarı No 98 Zemin Kat C Blok Bakanlıklar MEB Beşevler Kampüsü J Blok Yenimahalle /Ankara - (0312) 413 3733

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.