Merkez İşyeri Sağlık ve Güvenlik Birimi

Okul Sağlığı Hizmetlerinde Denetim Komisyonu Üyesi Eğitimi Kursları Devam Ediyor.

Okul Kantinlerinde Satılacak Gıdalar ve Eğitim Kurumlarındaki Gıda İşletmelerinin Hijyen Yönünden Denetlenmesi hakkında Bakanlığımız Genelgesi kapsamında, okullarda sağlıklı beslenmenin sağlanması amacı ile oluşturulan denetim ekiplerinde görevli personelin yetkinliklerine yönelik açılan Okul Sağlığı Hizmetlerinde Denetim Komisyonu Üyesi Eğitimi Kursları 12-13, 15-16 ve 22-23 Aralık 2022 tarihlerinde üç grup olarak gerçekleştirildi.
Okul Sağlığı Hizmetlerinde Denetim Komisyonu Üyesi Eğitimi Kursları Devam Ediyor.

İşyeri Sağlık ve Güvenlik Birimi Daire Başkanlığı uzmanları tarafından, eğitim kurumlarında gıda işletmelerinin kontrol ve denetimi, eğitim kurumları gıda işletmeleri hijyen şartları, gıda güvenilirliği ve beslenme, yeterli ve dengeli beslenme esaslarına yönelik bilgi, beceri ve tekniklerinin anlatıldığı kursta, başarılı olan kursiyerler; "Okul Sağlığı Hizmetlerinde Denetim Komisyonu Üyesi Eğitimi Kursu" belgesi almaya hak kazanmaktadır.

23-12-202223-12-2022

Atatürk Bulvarı No 98 Zemin Kat C Blok Bakanlıklar MEB Beşevler Kampüsü J Blok Yenimahalle /Ankara - (0312) 413 3733

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.