Merkez İşyeri Sağlık ve Güvenlik Birimi

Okul Sağlığı Hizmetleri Denetim Komisyonu Üyesi Eğitim Kursu Falez Mesleki Teknik Anadolu Lisesi Uygulama Otelinde Gerçekleştirildi.

Destek  Hizmetleri  Genel  Müdürlüğü,  İşyeri Sağlık ve  Güvenlik  Birimi  Daire Başkanlığı,  Merkez İşyeri  Sağlık  ve  Güvenlik  Birimi tarafından  02-06 Aralık 2019 tarihleri arasında Antalya Falez Muratpaşa Meslekî ve Teknik Anadolu Lisesi Uygulama Oteli'nde "Okul Sağlığı Hizmetleri Denetim Komisyonu Üyesi Eğitim Kursu'' gerçekleştirilmiştir.  
Okul Sağlığı Hizmetleri Denetim Komisyonu Üyesi Eğitim Kursu Falez Mesleki Teknik Anadolu Lisesi Uygulama Otelinde Gerçekleştirildi.

Okul Sağlığı Hizmetleri Denetim Komisyonu Üyesi için düzenlen kursa; Merkez İşyeri Sağlık ve Güvenlik Biriminden kurs yöneticisi ve eğitim görevlisi İş Güvenliği Uzmanı Gökalp Akdoğan'ın açış konuşması ile başlamıştır. Kursa, eğitim görevlileri Sağlık Hizmetleri Birim Yetkilisi Murat Gülşen ve Sinan Aydınoğlu ve 21 Büyükşehirden 37 kursiyer katılım sağlamıştır.

Kursta; okul sağlığı hizmetlerine yönelik çalışmalar ve okul sağlığı hizmetlerinin önemi, okul sağlığı hizmetleri iş birliği protokolü ve okulda sağlığın korunması ve gelişilmesi programı, okul kantinlerinde satılacak gıdalar ve gıda işletmelerinin hijyen yönünden denetlenmesi konulu genelge, okul/kurumlardaki yemekhane kantin, kafeterya, büfe, çay ocağı gibi gıda işletmelerinin kontrol ve denetimine ilişkin uygulama kılavuzu, beyaz bayrak programı ve denetim esasları, beslenme dostu okul programı ve denetim esasları, etik ve ISO 19011 iç denetçi uygulamalarına yönelik bilgi, beceri ve teknikler anlatılarak, uygulamalı 40 saatlik eğitim gerçekleştirilmiştir.

Kursu başarıyla tamamlayan öğretmenlerimiz  'Okul Sağlığı Hizmetlerinde Denetim Komisyonu Üyesi Eğitimi Kursu' belgesi almaya hak kazanmıştır.

17-12-201917-12-201917-12-201917-12-201917-12-201917-12-2019

 

 

 

Atatürk Bulvarı No 98 Zemin Kat C Blok Bakanlıklar MEB Beşevler Kampüsü J Blok Yenimahalle /Ankara - (0312) 413 3733

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.