Merkez İşyeri Sağlık ve Güvenlik Birimi

MEB AKUB Ekiplerine Afetlerde Arama, Kurtarma ve Tahliye Eğitici Eğitimleri Verilmeye Devam Ediyor.

81 İl Millî Eğitim Müdürlükleri bünyesinde kurulan Arama ve Kurtarma Birimi ekipleri (MEB AKUB) hizmet sunum kapasitesinin geliştirilmesi amacıyla, Ankara Afet ve Acil Durum Eğitim Merkezinde 3 hafta boyunca 3 grup şeklinde yaklaşık 90 kursiyerin katılımıyla MEB AKUB Ekibi Liderlerine yönelik "Afetlerde Arama, Kurtarma ve Tahliye Eğitici Eğitimi Kursu"nun ikinci grup eğitimi 21-25 Mart 2022 tarihleri arasında gerçekleştirilmiştir.
MEB AKUB Ekiplerine Afetlerde Arama, Kurtarma ve Tahliye Eğitici Eğitimleri Verilmeye Devam Ediyor.

Bakanlığımız ile İçişleri Bakanlığı Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı (AFAD) arasında 04 Mart 2022 tarihinde imzalanan afet farkındalık eğitimleri ile afet ve acil durum yönetimi faaliyetlerine ilişkin işbirliği protokolü kapsamında verilen bu eğitimler sonucunda öğrenci, öğretmen ve velilere yönelik bilgilendirme faaliyetlerinin düzenlenmesi, afet ve acil durum ekiplerinde görevlendirilen personellere eğitimlerin verilmesi ve yıllık çalışma planlarına uygun şekilde tatbikatların yapılması sağlanacaktır.

24-03-202224-03-202224-03-2022

Atatürk Bulvarı No 98 Zemin Kat C Blok Bakanlıklar MEB Beşevler Kampüsü J Blok Yenimahalle /Ankara - (0312) 413 3733

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.