Laboratuvarlararası Karşılaştırma Testi Yapıldı
![Laboratuvarlararası Karşılaştırma Testi Yapıldı](/meb_iys_dosyalar/2019_01/14120323_IMG_20190111_100604.jpg)
TÜRKAK tarafından akredite edilecek/ edilen laboratuvarların hizmet sunduğu parametrelerle ilgili olarak TÜRKAK P704 - Yeterlilik Deneyleri ve Laboratuvarlararası Karşılaştırma Programları Prosedüründe belirtilen kriterlere göre YT programına ve/veya LAK’lara katılmış olmaları ve bu programlardan başarılı sonuçlar elde etmiş olmaları gerekmektedir. Bu kapsamda 25.07.2018 tarihinde TÜRKAK tarafından akredite edilen İş Hijyeni Ölçüm Test ve Analiz Laboratuvarımız; rutin test ölçümlerinin izlemesi ve geliştirilmesi, ölçüm sonuçlarının ve kullanılan cihazların güvenirliğinin, doğruluğunun artırılması amacıyla 11.01.2019 tarihinde özel sektör laboratuvarlarının katılımıyla Pidosan A.Ş Fabrikasında yapılan Laboratuvarlararası Karşılaştırma Testine katılım sağlamıştır.