Merkez İşyeri Sağlık ve Güvenlik Birimi

Laboratuvarlar Arası Karşılaştırma Test Deneyleri Yapıldı

Bakanlığımız İş Hijyeni Ölçüm, Test ve Analiz Laboratuvarı tarafından Ankara´da hizmet veren laboratuvarların katılımıyla karşılaştırma test deneyleri yapıldı.
Laboratuvarlar Arası Karşılaştırma Test Deneyleri Yapıldı

Bakanlığımız İş Hijyeni Ölçüm, Test ve Analiz Laboratuvarı tarafından işyeri ortam faktörlerinin tespiti amacıyla gerçekleştirilen ölçüm faaliyetlerinin güvenilir, test edilebilir ve karşılaştırılabilir olması amacıyla TÜRKAK Belgelendirme Denetimine müteakip karşılaştırma deneyleri gerçekleştirildi.

Ankara Balgat Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nde yapılan deneylere Risk Mühendislik Eğitim Danışmanlık Sağlık Hizmetleri San Ve Tic. A.Ş. , Kuantum İş Sağlığı Ve Güvenliği Teknik Test ve Analiz Laboratuvarı , İlke Ölçüm Test ve Çevre Analiz Laboratuvarı, Bilgelab İş Hijyen Laboratuvarı katıldı.

17 Nisan 2018 tarihinde Balgat Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Metal Teknolojisi atölye ortamlarında aydınlatma, termal konfor, tüm vücut titreşim, el-kol titreşim, kişisel  gürültü ve ortam gürültü parametrelerinden yapılan  testler ile Bakanlığımız İş Hijyeni Ölçüm, Test ve Analiz Laboratuvar faaliyetlerinin performansı değerlendirildi.

17-04-201817-04-201817-04-201817-04-201817-04-2018


Atatürk Bulvarı No 98 Zemin Kat C Blok Bakanlıklar MEB Beşevler Kampüsü J Blok Yenimahalle /Ankara - (0312) 413 3733

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.