Merkez İşyeri Sağlık ve Güvenlik Birimi

Kalite Yönetim Sistemi (ISO 9001) Hazırlayıcı Eğitimi Kursu İstanbul'da Yapıldı.

Bakanlığımıza bağlı resmî okul ve kurumlarda Kalite Yönetim Sistemi uygulamaları konusunda rehberlik ve danışmanlık hizmeti verebilecek personelin yetiştirilmesi amacıyla 30 Mayıs- 3 Haziran tarihleri arasında İstanbul'da TS EN ISO 9001:2015 Kalite Yönetim Hazırlayıcı Eğitimi gerçekleştirildi.
Kalite Yönetim Sistemi (ISO 9001) Hazırlayıcı Eğitimi Kursu İstanbul'da Yapıldı.

İşyeri Sağlık ve Güvenlik Birimi Daire başkanlığı bünyesinde yönetim sistemleri belgelendirme işlemlerini sürdüren Standardizasyon ve Kalite Hizmet Birimi, Bakanlığımıza bağlı resmî okul ve kurumlarda yürütülen yönetim sistemi çalışmalarının sürdürülmesi amacıyla eğitimlere devam etmektedir.

Bu kapsamda İstanbul'da görev yapan iş güvenliği uzmanlarının katılımı ile Fatih Selçuk Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinde TS EN ISO 9001:2015 Kalite Yönetim Sistemi temel, dokümantasyon, risk tabanlı proses yönetimi ve iç tetkik konularının aktarıldığı eğitim programı 5 gün olarak gerçekleştirildi.

Yönetim Sistemlerinin yaygınlaştırılması amacıyla gerçekleştirilen bu çalışmalar neticesinde, Bakanlığımızın tüm birimlerinde yürütülen faaliyetlerin kalite yaklaşımı çerçevesinde, risk tabanlı yönetim anlayışı ile sürdürülmesine katkı sunulması amaçlanmaktadır.

16-06-2022

Atatürk Bulvarı No 98 Zemin Kat C Blok Bakanlıklar MEB Beşevler Kampüsü J Blok Yenimahalle /Ankara - (0312) 413 3733

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.