Merkez İşyeri Sağlık ve Güvenlik Birimi

İş Sağlığı ve Güvenliği Hibe Programı Kapsamında 4 İlimize Ait Projelerin AB Hibe Proje Sözleşmesi İmzalandı.

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı İş Sağlığı ve Güvenliği Genel Müdürlüğü tarafından yürütülen AB destekli 6 milyon avro'luk İş Sağlığı ve Güvenliği Hibe Programı kapsamında, 4 ilimizdeki mesleki ve teknik anadolu liselerine ait projeler için Hibe Proje Sözleşmesi imzalandı.
İş Sağlığı ve Güvenliği Hibe Programı Kapsamında 4 İlimize Ait Projelerin AB Hibe Proje Sözleşmesi İmzalandı.

Bakanlığımız Merkez İşyeri Sağlık ve Güvenlik Birimi Koordinatörü Özkan AVCI, hizmet birimi yetkilileri, proje sahibi illerin İSGB koordinatörleri ile okul müdürleri ve proje danışmanlarının katılımı ile 18.01.2021 tarihinde online değerlendirme toplantısı yapılmıştır. 

Hibe Projesi ile Hatay İskenderun Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinde, iş hijyeni ölçüm, test ve analiz laboratuvarı kurulması, proje kapsamında belirlenen işletmelerde iş sağlığı ve güvenliği eğitimleri verilmesi ve okul öğretmenleri ve işletme yetkililerinin de aralarında bulunacağı 16 kişi ile yurtdışı teknik inceleme ziyareti yapılması sağlanacaktır.

Kahramanmaraş Toki 21. Yüzyıl Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinde, yine iş hijyeni ölçüm, test ve analiz laboratuvarı kurulumu, öğrenci ve öğretmenlere iş sağlığı ve güvenliği eğitimleri ve yurtdışı teknik inceleme ziyareti yapılacaktır.

Kayseri Hürriyet Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinde ise iş ekipmanları periyodik kontrol laboratuvarı ile iş hijyeni ölçüm, test ve analiz laboratuvarı kurulumu, öğrenci ve öğretmenlere iş sağlığı ve güvenliği eğitimleri ve yurtdışı teknik inceleme ziyareti yapılacaktır.

Proje ile Sivas Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinde, çalışma ortamlarındaki özellikle mesleki ve teknik anadolu liselerindeki atölyelerdeki tehlike ve risklerin tespiti için sanal gerçeklik uygulama sınıfı kurulumu, ile iş sağlığı ve güvenliği eğitimleri ve yurtdışı teknik inceleme ziyareti yapılacaktır.

Bakanlığımız Destek Hizmetleri Genel Müdürlüğü İşyeri Sağlık ve Güvenlik Birimi Daire Başkanlığı Merkez İş Hijyeni Ölçüm, Test ve Analiz Laboratuvarı bünyesinde akredite edilecek olan iş hijyeni ölçüm, test ve analiz laboratuvarları, çalışma ortamlarındaki fiziksel risk faktörlerinin ölçümlerini yapacaktır.

Tüm çevre illere hizmet edecek projeyle, diğer paydaşlarla iş birliği içinde oluşturulacak iş sağlığı ve güvenliği kültürü ile eğitim kurumlarındaki tehlike ve risklerin azaltılmasına katkı sağlanacaktır.

Atatürk Bulvarı No 98 Zemin Kat C Blok Bakanlıklar MEB Beşevler Kampüsü J Blok Yenimahalle /Ankara - (0312) 413 3733

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.