Merkez İşyeri Sağlık ve Güvenlik Birimi

İş Ekipmanları Periyodik Kontrol Uzmanı (Elektrik) Kursu Antalya´da Yapıldı

Bakanlığımız ile Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı arasında yürütülmekte olan "İş Ekipmanlarının Periyodik Kontrollerini Yapmaya Yetkili Kişilerin Eğitimlerine İlişkin İşbirliği Protokolü" doğrultusunda Elektrik Alanı Kursu 27 Eylül - 1 Ekim 2021 tarihleri arasında Antalya'da gerçekleştirildi.
İş Ekipmanları Periyodik Kontrol Uzmanı (Elektrik) Kursu Antalya´da Yapıldı

Bakanlığımız merkez ve taşra teşkilatı okul ve kurumlarında, 2019/5 sayılı İş Ekipmanlarının Periyodik Kontrolleri Genelgesi doğrultusunda gerçekleştirilen faaliyetlerin etkin, verimli ve ekonomik bir biçimde ek mali kaynağa ihtiyaç duyulmadan sürdürülmesi amaçlanmaktadır.

Bu kapsamda İş Ekipmanlarının Kullanımında Sağlık ve Güvenlik Şartları Yönetmeliği kapsamında gerçekleştirilen kontrollerin, Bakanlığımız insan kaynaklarının yetkinliği sağlanarak sürdürülmesi benimsenmiştir.

İş Ekipmanlarının Periyodik Kontrollerini Yapmaya Yetkili Kişilerin Kayıt ve Eğitimlerine İlişkin Tebliğe uygun olarak Bakanlığımız Hizmetiçi eğitim programları Merkez İşyeri Sağlık ve Güvenlik Birimince uygulanmaktadır.

27 Eylül ? 1 Ekim 2021 tarihleri arasında Antalya'da gerçekleştirilen eğitim programına çeşitli illerden Elektrik Teknikeri, Elektrik Elektronik Teknolojisi Öğretmeni ve Elektrik Mühendislerinin kursiyer olarak katılımı sağlanmıştır.

Bakanlığımız Eğitim Görevlilerince gerçekleştirilen eğitim sonunda başarılı olan kursiyerlerin Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı EKİP-NET sistemine kayıtları neticesinde, ilgili mevzuatlara uygun olarak okul ve kurumlarımızın periyodik kontrollerini yapmaları sağlanacaktır.

Atatürk Bulvarı No 98 Zemin Kat C Blok Bakanlıklar MEB Beşevler Kampüsü J Blok Yenimahalle /Ankara - (0312) 413 3733

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.