Merkez İşyeri Sağlık ve Güvenlik Birimi

İl İSGB Koordinatörleri ile Deneyim Paylaşım Toplantısı Gerçekleştirildi.

Genel Müdürümüz Levent ÖZİL, Daire Başkanımız Özkan AVCI ve  birim yetkilileri ile İl MEM İşyeri Sağlık ve Güvenlik Birimi (İSGB) Koordinatörlerinin katılımı ile 20.04.2022 tarihinde çevrimiçi olarak "Deneyim Paylaşım Toplantısı" yapılmıştır.
İl İSGB Koordinatörleri ile Deneyim Paylaşım Toplantısı Gerçekleştirildi.

Toplantının açılışında konuşan Genel Müdürümüz Sayın Levent Özil, illerde yürütülen iş sağlığı ve güvenliği hizmetlerinde güzel ve önemli çalışmaların yapıldığını vurgulayarak, özellikle Çevre Dostu 1000 Okul ve Temel Eğitimde 10 Bin Okul Projelerinin Bakanlığımız için önemli olduğunu proje kapsamında seçilen okullarda yapılacak çalışmalara ağırlık verilmesi gerektiğini belirtti.

Daha sonra, Daire Başkanı Özkan AVCI, sahada yapılan çalışmaların veriye dayalı yönetim sistemi anlayışı içerisinde ve Bakanlığımızın kurumsal yapısına uygun olarak uygulanmasına dair açıklamalarda bulundu.

Toplantıda, "Çevre Dostu 1000 Okul" uygulamalarına iş ekipmanları periyodik kontrol uzmanlarının (PKU) katkıları ve saha uygulamalarındaki aksaklıkların yönetilmesi hususunda Laboratuvar Hizmetleri Şubesi yetkilisi Ersin KARADAĞ tarafından açıklamalar yapıldı.

Ayrıca, "Temel Eğitimde 10 Bin Okul Projesi" kapsamında öğrenci ve öğretmenlere yönelik; İklim Değişikliği, Sıfır Atık ve İlk Yardım eğitimlerin içerikleri ve uygulama esasları hakkında Arge, Eğitim ve Proje Şubesi yetkilisi Fatih KINACI tarafından açıklamalar yapılarak, katılımcılardan gelen sorular cevaplanmıştır.

 

21-04-202221-04-202221-04-202221-04-2022

Atatürk Bulvarı No 98 Zemin Kat C Blok Bakanlıklar MEB Beşevler Kampüsü J Blok Yenimahalle /Ankara - (0312) 413 3733

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.