Merkez İşyeri Sağlık ve Güvenlik Birimi

I. Uluslararası X. Ulusal İşçi Sağlığı ve İş Güvenliği Kongresi Katılım Sağlandı.

23-26 Ekim 2019 tarihlerinde, Çukurova Üniversitesinde düzenlenen I. Uluslararası X. Ulusal İşçi Sağlığı ve İş Güvenliği Kongresinde Kamu Sektöründe İSG Uygulamaları oturumuna katılarak, Bakanlığımız iş sağlığı ve güvenliği uygulamaları hakkında sunum gerçekleştirilmiştir.  
I. Uluslararası X. Ulusal İşçi Sağlığı ve İş Güvenliği Kongresi Katılım Sağlandı.

23-26 Ekim 2019 tarihlerinde, I. Uluslararası X. Ulusal İşçi Sağlığı ve İş Güvenliği Kongresi Çukurova Üniversitesi Mithat Özsan Amfisi'nde düzenlenmiştir. TMMOB Makina Mühendisleri Odası adına Adana Şubesi tarafından düzenlenen Kongrede Kamu Sektöründe İSG Uygulamaları oturumuna 25 Ekim tarihinde Birimimiz Koordinatörü Sayın Özkan Avcı katılmıştır.

Kamu sektöründe öncü model uygulamalarla iş sağlığı ve güvenliği alanında örnek çalışmalar yapan Bakanlığımız uygulamaları ile ilgili katılımcılara bilgiler verilmiştir. Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, Sağlık Bakanlığı ile Çukurova ve İstanbul Üniversitesinden temsilcilerin yer aldığı oturumda konuşan Özkan Avcı, kamu sektöründe  6331 sayılı iş sağlığı ve güvenliği kanunu ile belirlenen yükümlülüklerin uygulanması konusunda Bakanlığımızın çalışmalarını aktarmıştır. Birimimizce uluslararası kriterlere uygun olarak sürdüren iş sağlığı ve güvenliği hizmetlerinin, akredite ortam ölçüm laboratuvarı ve yetkili uzmanlarca yapılan periyodik kontrollerle desteklenmesinin kamu sektöründe bir ilk olması Avcı tarafından vurgulandı.

Bilimsel araştırma ve geliştirmeler yapılarak, kamu kaynaklarının etkin ve verimli kullanılması ilkesi ile gerçekleştirilen İSG hizmetlerimiz konusunda Bakanlık olarak diğer kamu kurum ve kuruluşlarına gerekli rehberlik ve desteğin sağlanabileceği dile getirildi.

01-11-201901-11-201901-11-2019

 


Atatürk Bulvarı No 98 Zemin Kat C Blok Bakanlıklar MEB Beşevler Kampüsü J Blok Yenimahalle /Ankara - (0312) 413 3733

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.