Merkez İşyeri Sağlık ve Güvenlik Birimi

Güvenilir Gıdaya Erişim ve Sağlıklı Beslenme Alışkanlığının Geliştirilmesi Çalıştayı Yapıldı.

Bakanlığımız ve Türk Standartları Enstitüsü uzmanlarının katılımı ile "Eğitim Kurumlarında Güvenilir Gıdaya Erişim ve Sağlıklı Beslenme Alışkanlığının Geliştirilmesi Çalıştayı" gerçekleştirildi.
Güvenilir Gıdaya Erişim ve Sağlıklı Beslenme Alışkanlığının Geliştirilmesi Çalıştayı Yapıldı.

Bakanlığımızca; eğitim kurumlarında, öğrencilerin ve çalışanların obezite ile mücadele farkındalığının artırılması, sağlıklı beslenme, düzenli fiziksel aktivite alışkanlığının kazanmasının teşvik edilmesi ve güvenilir gıdaya erişim konusunda uygulanabilir bir sistem yönetimi amaçlanmaktadır.

Türk Standartları Enstitüsü (TSE) ile gerçekleştirilen işbirliği doğrultusunda başlatılan çalışmalar "Eğitim Kurumlarında Güvenilir Gıdaya Erişim ve Sağlıklı Beslenme Alışkanlığının Geliştirilmesi Kontrol Kılavuzu"'nun ve ek dokümanlarının oluşturulması, uygunluk değerlendirme ve belgelendirme yöntemlerinin belirlenmesini kapsamaktadır.

21-25 Şubat 2022 tarihleri arasında Ankara Başkent Öğretmenevinde gerçekleştirilen çalıştay ile eğitim kurumlarında gerçekleştirilen tüm gıda sunumu hizmetleri değerlendirilerek ulusal bir program hazırlanması konusunda içerikler oluşturulmuştur.

Alanında uzman katılımcıların yer aldığı çalışmaların yapılacak değerlendirmeler ve pilot uygulamaların ardından kamuoyuna duyurulması hedeflenmektedir.

04-03-202204-03-202204-03-2022

Atatürk Bulvarı No 98 Zemin Kat C Blok Bakanlıklar MEB Beşevler Kampüsü J Blok Yenimahalle /Ankara - (0312) 413 3733

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.