Merkez İşyeri Sağlık ve Güvenlik Birimi

Eğitim Ortam ve Süreçlerinde Sağlık ve Güvenlik Şartları Çalıştayı Gerçekleştirildi.

19 Aralık 2017 tarihinde Genel Müdürlüğümüz İşyeri Sağlık ve Güvenlik Birimi Daire Başkanlığımız tarafından “Eğitim Ortam ve Süreçlerinde Sağlık ve Güvenlik Şartları Çalıştayı” düzenlenmiştir.  Çalıştay Daire Başkanımız Sayın Abdulhamit KARATAŞ Başkanlığında Merkez İSGB Koordinatörü Sayın Özkan AVCI Moderatörlüğünde ve Bakanlığımız Birimlerinden yetkililerin katılımı ile Ankara Başkent Öğretmenevinde gerçekleştirilmiştir.
Eğitim Ortam ve Süreçlerinde Sağlık ve Güvenlik Şartları Çalıştayı Gerçekleştirildi.

21-12-201721-12-201721-12-201721-12-2017

Daire Başkanımız Abdulhamit Karataş çalıştay açılış konuşmasında, okul ve kurumlarımızda, tehlike ve riskleri azaltarak daha sağlıklı ve güvenli ortamlarda eğitim öğretim faaliyetinin sürdürülmesi, ülkemizde güvenlik kültürünün geliştirilmesine katkı sunulması amacıyla belirlenen pilot İl Milli Eğitim Müdürlüklerince gerçekleştirilen çalıştayların geniş katılımcı kitlesi ile gerçekleştirildiğini belirtti.

Merkez İSGB Koordinatörü Sayın Özkan AVCI tarafından Bakanlık Merkez Teşkilatı çalıştayından Başkanlığımız tarafından beklenen sonuçlar ve çalışma usulleri hakkında bilgilendirme yapılmasının ardından katılımcılara Pilot İl’lerde yapılan çalıştay raporlarının sunumu gerçekleştirildi.

Eğitim Ortam ve Süreçlerinde Sağlık ve Güvenlik Şartları konusunda değerlendirmelerin yapıldığı ve katılımcılarla birlikte tüm eğitim süreçlerinde etkisi bulunan ortamların değerlendirildiği çalıştay sonucunda,  tüm katılımcıların katkılarıyla okul ve kurumlarımızda yürütülecek sağlık ve güvenliğin geliştirilmesine yönelik faaliyetlerde rehber olabilecek, veriler elde edildi.

Atatürk Bulvarı No 98 Zemin Kat C Blok Bakanlıklar MEB Beşevler Kampüsü J Blok Yenimahalle /Ankara - (0312) 413 3733

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.