Merkez İşyeri Sağlık ve Güvenlik Birimi

DÜNYA İLK YARDIM GÜNÜ

İlk yardım, zamanında ve bilinçli yapıldığında hayat kurtarmaktadır ve aynı zamanda da iyileşmeyi hızlandırmaktadır. Okullarımızda, işyerlerimizde, evlerimizde, kısacası hayatımızın her alanında yaralanmalar ve yaşamı tehlikeye düşüren durumlarla karşılaşma olasılığımız bulunmaktadır.  Toplumun ilk yardımın öneminin farkına varması ve ilk yardım eğitimi alması hayati önem taşımaktadır.
DÜNYA İLK YARDIM GÜNÜ

Her yıl Eylül ayının 2. Cumartesi günü Dünya İlk Yardım Günü olarak kutlanmaktadır. Bu yılın teması 'Sen de okulunda ve yaşadığın şehirde ilk yardım kahramanı ol' olarak belirlenmiştir. Millî Eğitim Bakanlığı olarak eğitim ve çalışma ortamlarında sağlıklı şartların oluşturulması, geleceğimizin teminatı çocuklarımızın sağlıklı bir eğitim ortamında yetiştirilmesi, okullarda meydana gelen yaralanma ve sakatlıkların azaltılması için güvenli okul hedeflerine ulaşmak konusunda liderlik etmekteyiz.  Okullarımız ilk yardımcı öğretmenlerimizle daha güvende hissediyor ve her yıl olduğu gibi bu yıl da Dünya İlk Yardım Gününü kutluyoruz.

Atatürk Bulvarı No 98 Zemin Kat C Blok Bakanlıklar MEB Beşevler Kampüsü J Blok Yenimahalle /Ankara - (0312) 413 3733

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.