Merkez İşyeri Sağlık ve Güvenlik Birimi

Dünya İlk Yardım Günü

İlk yardım, zamanında ve bilinçli yapıldığında hayat kurtarmaktadır ve aynı zamanda da iyileşmeyi hızlandırmaktadır. Okullarımızda, işyerlerimizde, evlerimizde, kısacası hayatımızın her alanında yaralanmalar ve yaşamı tehlikeye düşüren durumlarla karşılaşma olasılığımız bulunmaktadır.  Toplumun ilk yardımın öneminin farkına varması ve ilk yardım eğitimi alması hayati önem taşımaktadır.
Dünya İlk Yardım Günü

Toplum sağlığını ilgilendiren ilk yardım eğitimi konusunda Milli Eğitim Bakanlığı olarak İlk Yardım Eğitici Eğitim Merkezi ve 81 ilde 82 İlk Yardım Eğitim Merkezi ile 52.000 öğretmen/personeli ilk yardımcı olarak yetiştirmiş bulunmaktayız. Daha güvenli okul ortamlarında çocuklarımızın eğitim-öğretime devam etmesi için hiç durmadan çalışıyoruz. İlk yardımı önemsiyor ve bu bilinçle verdiğimiz seminerlerle her yıl binlerce öğrenci, veli ve paydaşlarımıza farkındalık eğitimleri veriyoruz. Farkındalık eğitimlerine pandemi sürecinde uzaktan eğitim yoluyla devam edilmektedir.

 

Her yıl Eylül ayının 2. Cumartesi günü Dünya İlk Yardım Günü olarak kutlanmaktadır. Millî Eğitim Bakanlığı olarak eğitim ve çalışma ortamlarında sağlıklı şartların oluşturulması, geleceğimizin teminatı çocuklarımızın sağlıklı bir eğitim ortamında yetiştirilmesi, okullarda meydana gelen yaralanma ve sakatlıkların azaltılması için güvenli okul hedeflerine ulaşmak konusunda liderlik etmekteyiz.  Okullarımız ilk yardımcı öğretmenlerimizle daha güvende hissediyor ve her yıl olduğu gibi bu yıl da Dünya İlk Yardım Gününü kutluyoruz.

Atatürk Bulvarı No 98 Zemin Kat C Blok Bakanlıklar MEB Beşevler Kampüsü J Blok Yenimahalle /Ankara - (0312) 413 3733

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.