Merkez İşyeri Sağlık ve Güvenlik Birimi

Depremden Etkilenen Öğrencileri İzleme Grubu Çalışmaları Değerlendirildi.

Depremden Etkilenen Öğrencileri İzleme Grubu Çalışmaları Değerlendirildi.

Merkez üssü Kahramanmaraş ili olmak üzere, çevre illerde yaşanan deprem afeti sonrası, afet bölgesinde öğrenim gören öğrencilerin, bölge dışındaki diğer illere nakil süreçleri devam etmektedir.Nakil işlemleri gerçekleştirilen öğrencilerin eğitim ve öğretim süreçlerinin sürekliliğinin herhangi bir aksamaya mahal verilmeden devam etmesi için gerekli ihtiyaçların giderilmesi sağlanmaktadır.

Deprem bölgesinden 71 ile nakille gelen, depremden etkilenen öğrencilerin eğitim ortam ve süreçlerine hızlı bir şeklide entegre edilmesi amacıyla "Depremden Etkilenen Öğrencileri Takip ve İzleme Grupları" oluşturulmuştur.

İşyeri Sağlık ve Güvenlik Birimi Daire Başkanı Özkan AVCI, 09.03.2023 tarihinde İl Koordinatörleri ve İl MEB AKUB Liderlerinin katılımı ile grupların çalışma esas ve usullerinin ele alındığı çevrim içi bir toplantı gerçekleştirdi.

"Depremden Etkilenen Öğrencileri Takip ve İzleme Grupları" ile, deprem bölgesinden gelen öğrencilerin okul bazında takip ve izlemelerini yaparak öğrencilerin ihtiyaçlarının hızlı ve etkin bir şekilde karşılanması hedeflenmektedir. Toplantıda ayrıca öğrencilerin eğitim ortamlarına uyumlarının sağlanması için yapılabilecek çalışmalar değerlendirildi.

Atatürk Bulvarı No 98 Zemin Kat C Blok Bakanlıklar MEB Beşevler Kampüsü J Blok Yenimahalle /Ankara - (0312) 413 3733

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.