Merkez İşyeri Sağlık ve Güvenlik Birimi

Çocukların Eğitim Süreçlerinin Güvenliğine İlişkin İş Birliği Protokolü kapsamında "Okul Güvenliği Çalıştayı" tamamlandı.

Bakanlığımız ile Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, İçişleri Bakanlığı ve Türkiye Belediyeler Birliği Başkanlığı arasında "Çocukların Eğitim Süreçlerinin Güvenliğine İlişkin Koruyucu Önleyici Hizmet ve Tedbirlerin Artırılmasına Yönelik İş Birliği Protokolü" kapsamında 17 Ağustos tarihinde Ankara Başkent Öğretmenevinde düzenlenen ''Okul Güvenliği Çalıştayı" tamamlandı.
Çocukların Eğitim Süreçlerinin Güvenliğine İlişkin İş Birliği Protokolü kapsamında

Eğitim güvenliği alanında yaşanan sorunlara yönelik bütüncül stratejiler ve proaktif çözüm önerileri geliştirilerek çocuklarımızın bedensel, zihinsel, duygusal, sosyal ve ahlâki yönden nitelikli eğitim almış sağlıklı bireyler olarak yetiştirilmesi amaçlayan protokole ilişkin 10-11.08.2022 tarihinde protokol taraflarının katılımıyla gerçekleştirilen değerlendirme toplantısı sonrasında, İşyeri Sağlık ve Güvenlik Birimi Daire Başkanlığımız koordinesinde 17 Ağustosta Genel Müdürümüz Levent ÖZİL'in katılımıyla başlayan çalıştay; İçişleri Bakanlığı, Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, Türkiye Belediyeler Birliği Başkanlığı temsilcileri ile illerden gelen uzmanlar tarafından uygulama kılavuzu hazırlanarak 19 Ağustos 2022 tarihinde sona ermiştir.

23-08-2022

Atatürk Bulvarı No 98 Zemin Kat C Blok Bakanlıklar MEB Beşevler Kampüsü J Blok Yenimahalle /Ankara - (0312) 413 3733

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.