Merkez İşyeri Sağlık ve Güvenlik Birimi

"Çocuklarımız İlk Yardımla Daha Güvende" Projesi Değerlendirme Toplantısı Yapıldı.

Sayın Bakanımızın "Görevimiz İlk Yardım" sloganı ile başlattığı öğrenci, öğretmen ve velilerimizde ilk yardım bilincinin geliştirilmesi, yaralanma ve sakatlanmaların azaltılması amacıyla "Çocuklarımız İlk Yardımla Daha Güvende" projesi kapsamında Bakanlığımız 81 İl Millî Eğitim Müdürlüğü ilk yardım eğitim merkezlerinde verilen ilk yardım eğitimi çalışmaları hakkında, Bakanlığımız Merkez İSGB hizmet birim yetkilileri ile il İSGB koordinatörleri, ilk yardım eğitimi merkezi mesul müdürleri ve sağlık hizmetleri sorumluları katılımı ile 15.02.2021 tarihinde online bilgilendirme ve değerlendirme toplantısı yapılmıştır.


Toplantıda, hizmet birim yetkilileri ile uzmanlar tarafından; ilk yardım eğitim merkezlerinde gerekli planlamaların yapılarak eğitimlerin gerçekleştirilmesi,  verilen eğitimlerin izlenmesi ve değerlendirilmesi hakkında genel değerlendirme yapıldı.

Ayrıca, Merkez İşyeri Sağlık ve Güvenlik Birimi Koordinatörü Özkan AVCI, pandemi ve sonraki süreçte planlanan çalışmalar hakkında gerekli açıklamalar yaparak gelen sorular cevapladı.

Atatürk Bulvarı No 98 Zemin Kat C Blok Bakanlıklar MEB Beşevler Kampüsü J Blok Yenimahalle /Ankara - (0312) 413 3733

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.