Merkez İşyeri Sağlık ve Güvenlik Birimi

Belgelendirme Programı Yürütme Kurulu Toplantısı gerçekleştirildi.

Eğitim Ortam ve Süreçlerinde Sağlık ve Güvenlik Şartları Belgelendirme Programı çalışmalarının değerlendirilmesi ve 2020 yılı faaliyetlerinin belirlenmesi amacıyla gerçekleştirilen "Belgelendirme Programı Yürütme Kurulu Toplantısı" 31 Ekim tarihinde Genel Müdürümüz Sayın İsmail Çolak başkanlığında gerçekleştirildi.  
Belgelendirme Programı Yürütme Kurulu Toplantısı gerçekleştirildi.

Okullarımızın eğitim ortamı ve öğrenme süreçlerinde, sağlık ve güvenlik başta olmak üzere tüm faaliyetleri kapsayan, sürdürülebilir bir anlayışla ulusal/ uluslararası nitelik kazanabilecek bir "Belgelendirme Programı" oluşturulması amacıyla Bakanlık Makamı Onayı doğrultusunda Birimimizce çalışmalar yürütülmektedir.

Bu amaçla gerçekleştirilen Belgelendirme Programı Yürütme Kurulu toplantısı 31 Ekim tarihinde Genel Müdürümüz Sayın İsmail Çolak başkanlığında gerçekleştirilmiştir. Bakanlığımız ilgili genel müdürlüklerinden Eğitim politikalarından sorumlu daire başkanları, Türk Standartları Enstitüsü (TSE) Eğitim Dairesi Başkanı Feyzullah Erdoğan ile birimimiz uzmanları toplantıya katılım sağlamışlardır.

Genel Müdürümüz Sayın İsmail Çolak tarafından yürütme kurulu üyelerine gelinen süreç hakkında kısa bilgiler verilerek, belgelendirme programının okul ve kurumlarımızda elde edilecek veriye dayalı yönetimi geliştireceği ve farklılıkların azaltılmasına katkı sağlayacağı vurgulandı.

Program çalışmalarında yer alan TSE adına toplantıya katılan Feyzullah Erdoğan tarafından faaliyet planında belirlenen "Okullarda sürdürülen tüm faaliyetlere yönelik uygulanmakta olan kontrol, izleme, denetim, iyileşme yöntemlerinin tespit edilmesi" konusunda katılımcılar bilgilendirildi.

"Belgelendirme Programı Yürütme Kurulu" nun 2020 yılı çalışma esas ve usulleri ile veri ve bilgilerin derlenmesi hakkında çalışma yönteminin belirlendiği toplantı karşılıklı görüş alış verişi ile tamamlandı.

01-11-201901-11-201901-11-201901-11-2019

 

 

Atatürk Bulvarı No 98 Zemin Kat C Blok Bakanlıklar MEB Beşevler Kampüsü J Blok Yenimahalle /Ankara - (0312) 413 3733

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.