Merkez İşyeri Sağlık ve Güvenlik Birimi

Belgelendirme Denetçileri Deneyim Paylaşım Toplantısı Çevrimiçi Gerçekleştirildi.

Genel Müdürümüz Levent ÖZİL, Daire Başkanı Özkan AVCI, şube koordinatörleri ile belgelendirme denetçilerinin katılımıyla 19 Aralık 2022 tarihinde çevrimiçi deneyim paylaşım toplantısı gerçekleştirildi.
Belgelendirme Denetçileri Deneyim Paylaşım Toplantısı Çevrimiçi Gerçekleştirildi.

 

Bakanlığımız merkez ve taşra teşkilatı ile okul ve kurumlarında, "Belgelendirme Hizmetleri Yönergesi" doğrultusunda uygunluk değerlendirme ve belgelendirme faaliyetleri yürütülmekte olup Bakanlığımız okul ve kurumlarda uygulanmakta olan kalite yönetim süreçlerinin uygunluğunun değerlendirilmesi, Bakanlığımız ve Türk Standartları Enstitüsü işbirliğinde uygulanan ve TSE & EOQ (Avrupa Kalite Teşkilatı) Personel Belgelendirme Programı'na uygun olarak oluşturulan eğitim ve sertifikasyon programlarını tamamlayan tetkik görevlileri ile gerçekleştirilmektedir.

Gerçekleştirilen deneyim paylaşım toplantısında;

  • Bakanlığımız belgelendirme hizmetleri ile ilgili gelişmeler,
  • Uygunluk Değerlendirme ve Belgelendirme faaliyetleri ulusal ve uluslararası standart ve rehber dokümanları ile ilgili güncel bilgiler,
  • Uygunluk değerlendirme ve belgelendirme süreçlerinin geliştirilmesi için deneyim paylaşımları gündeme alınmıştır.

 

23-12-2022

 

Atatürk Bulvarı No 98 Zemin Kat C Blok Bakanlıklar MEB Beşevler Kampüsü J Blok Yenimahalle /Ankara - (0312) 413 3733

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.