Merkez İşyeri Sağlık ve Güvenlik Birimi

Bakanlığımız Tetkik Görevlileri ile Çevrimiçi Toplantı Gerçekleştirildi

   Bakanlığımıza bağlı resmî okul ve kurumlarda Yönetim Sistemi belgelendirme faaliyetlerinin durumu hakkında tetkik görevlileri ile 4 Haziran 2020 tarihinde çevrimiçi toplantı gerçekleştirildi.
Bakanlığımız Tetkik Görevlileri ile Çevrimiçi Toplantı Gerçekleştirildi

   Bakanlığımız 2017/27 sayılı Genelgesi kapsamında okul ve kurumlarımızda ulusal/uluslararası yönetim sistemlerinin yaygınlaştırılması amacıyla Standardizasyon ve Kalite Hizmet Birimimizce sistem belgelendirme faaliyetleri sürdürülmektedir. Covid-19 süreci sonrasında okullarımızda yürütülen hizmetlerin veri ve bilgiye dayalı olarak sürdürülmesi için yönetim sistemi uygulamaları önemli görülmektedir. Bu amaçla okullarımızca oluşturulmakta olan TS ISO 45001 iş sağlığı ve güvenliği yönetim sistemi ile TS EN ISO 9001 Kalite Yönetim Sistemlerinin belgelendirme başvuruları birimimize iletilmeye devam etmektedir.

    Belgelendirme faaliyetlerinin uzaktan sürdürülmesi ile ilgili olarak birimimizce başlatılan süreçler ve bu amaçla uygulanacak olan yeni yöntemlerin değerlendirilmesi için video konferans yoluyla değerlendirme toplantısı yapılmıştır.

    Bakanlığımız merkez ve taşra teşkilatlarında görev yapmakta olan Tetkik ve Baş Tetkik görevlileri ile çevrimiçi olarak yapılan toplantıda, önümüzdeki dönemde belgelendirme tetkiklerinin aşamaları konusunda bilgi alışverişinde bulunulmuştur.

Atatürk Bulvarı No 98 Zemin Kat C Blok Bakanlıklar MEB Beşevler Kampüsü J Blok Yenimahalle /Ankara - (0312) 413 3733

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.