Merkez İşyeri Sağlık ve Güvenlik Birimi

Bakanlığımız Sistem Belgelendirme Yürütme Kurulu 2. Toplantısı Gerçekleştirildi.

Millî Eğitim Bakanlığı Sistem Belgelendirme Yürütme Kurulu 2021-2 No'lu toplantısı 16 Eylül 2021 tarihinde uzaktan çevrim içi platformda gerçekleştirildi.
Bakanlığımız Sistem Belgelendirme Yürütme Kurulu 2. Toplantısı Gerçekleştirildi.

Bakanlığımız Belgelendirme Hizmetleri Yönergesi ile belirlenmiş olan "Sistem Belgelendirme Yürütme Kurulu" Destek Hizmetleri Genel Müdürü Sayın Kemal KARAHAN başkanlığında ilgili kurum ve kuruluşların temsilcilerinin katılımı ile toplanmıştır.

Toplantıda; Bakanlığımız Hukuk Hizmetleri Genel Müdürlüğü, Strateji Geliştirme Başkanlığı, İç Denetim Birimi Başkanlığı temsilcileri ile Yükseköğretim Kurulu, Türkiye Bilimsel ve Teknolojik Araştırma Kurumu, Türkiye Belediyeler Birliği, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği ve Türkiye Esnaf ve Sanatkârları Konfederasyonu temsilcileri yer almıştır.

Bakanlığımız merkez ve taşra teşkilatı ile okul ve kurumlarında ulusal/uluslararası standartlar/kılavuzlar/normatif dokümanlar/yasal ve diğer şartlar dâhilinde sunulan uygunluk değerlendirme ve belgelendirme (TS EN ISO 9001:2105, TS ISO 45001:2018, MEB/TSE Okulum Temiz Belgelendirme vb.) faaliyetleri "Sistem Belgelendirme Yürütme Kurulu" koordinasyonunda yürütülmektedir.

Kurul Başkanı Kemal KARAHAN'ın açılış konuşmasının ardından, kurul sekreteri Özkan AVCI tarafından Bakanlığımız uygunluk değerlendirme ve belgelendirme süreçlerine ilişkin 2021 yılı değerlendirmesi katılımcılar ile paylaşılmıştır. Hizmet birim yetkilisi İsmail KÜÇÜKÇOBAN yapılan planlamalar hakkındaki bilgi paylaşımının ardından kurul üyelerinin soruları cevaplandırılmıştır. Toplantıda, okul ve kurumlarda uygulanmakta olan kalite süreçleri ile ilgili yürütülen faaliyetlerin gözden geçirilmesi tüm üyelerin değerlendirmelerine sunularak, faaliyetlerle ilgili yeni dönem çalışmalarının çerçevesi belirlenmiştir.

Atatürk Bulvarı No 98 Zemin Kat C Blok Bakanlıklar MEB Beşevler Kampüsü J Blok Yenimahalle /Ankara - (0312) 413 3733

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.