Merkez İşyeri Sağlık ve Güvenlik Birimi

Bakanlığımız Mesleki ve Teknik Eğitim Genel Müdürlüğü Personeline Kalite Yönetim Sistemi (ISO 9001) Hazırlayıcı Eğitimi Kursu verildi

Bakanlığımız Mesleki ve teknik Eğitim Genel Müdürlüğü personeline yönelik TS EN ISO 9001:2015 Kalite Yönetim Sistemi Hazırlayıcı Eğitimi 08-12 Temmuz 2019 tarihleri arasında gerçekleştirildi.
Bakanlığımız Mesleki ve Teknik Eğitim Genel Müdürlüğü Personeline Kalite Yönetim Sistemi (ISO 9001) Hazırlayıcı Eğitimi Kursu verildi

Başkanlığımız bünyesinde yönetim sistemleri belgelendirme işlemlerini sürdüren Standardizasyon ve Kalite Hizmet Birimi, Bakanlığımızın çeşitli birimlerinde yürütülen yönetim sistemi çalışmalarının sürdürülmesi amacıyla eğitimlere devam etmektedir.

Bu kapsamda Bakanlığımız Mesleki ve Teknik Eğitim Genel Müdürlüğü Kalite Geliştirme Daire Başkanlığı tarafından devam eden Kalite Yönetim Sistemi çalışmalarına eğitim desteği sağlanmıştır. Standardizasyon ve Kalite Hizmet Birimi, TS EN ISO tetkik görevlileri Özkan AVCI, İsmail Küçükçoban, Gökalp Akdoğan ve Tunçay GÜRBÜZ'ün eğitim görevlisi olarak yer aldığı faaliyet, Daire Başkanı İsmail GÜLER'in yönetiminde, Bakanlık müfettişleri ile diğer personele yönelik olarak gerçekleştirilmiştir.

TS EN ISO 9001:2015 Kalite Yönetim Sistemi Temel, dokümantasyon, risk tabanlı proses yönetimi ve iç tetkik konularının aktarıldığı eğitim programı 5 gün olarak gerçekleştirilmiştir. Kalite Yönetim Sistemi revizyon çalışmaları için temel teşkil eden Kalite Yönetim Sistemi eğitimlerimiz, Bakanlığımızın diğer birimlerinde de sürdürülmektedir.

Merkez İşyeri Sağlık ve Güvenlik Birimi tarafından Yönetim Sistemlerinin yaygınlaştırılması amacıyla gerçekleştirilen bu çalışmalar neticesinde, Bakanlığımızın tüm birimlerinde yürütülen faaliyetlerin kalite yaklaşımı çerçevesinde, risk tabanlı yönetim anlayışı ile sürdürülmesine katkı sunulması amaçlanmaktadır.

12-07-201912-07-2019

Atatürk Bulvarı No 98 Zemin Kat C Blok Bakanlıklar MEB Beşevler Kampüsü J Blok Yenimahalle /Ankara - (0312) 413 3733

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.