Merkez İşyeri Sağlık ve Güvenlik Birimi

Bakanlığımız ile TSE ve TÜRKAK Arasında İşbirliği Toplantısı Gerçekleştirildi

21/11/2017 tarihinde Birim Koordinatörü Özkan AVCI başkanlığında, TSE ve TÜRKAK yetkilileri ile birim uzmanlarının katılımıyla işbirliği toplantısı yapıldı.
Bakanlığımız ile TSE ve TÜRKAK Arasında İşbirliği Toplantısı Gerçekleştirildi

2017/27 sayılı Yönetim Sistemleri Belgelendirme İşlemleri Genelgesi doğrultusunda; okul ve kurumlarımızın hizmet kapasitesi, eğitim öğretim faaliyetleri, fiziki ve sosyal durumları, alt yapı ve diğer özellikleri dikkate alınarak,  iş sağlığı ve güvenliği kavram ve kurallarına göre, ulusal düzeyde standart kriter ve şartların belirlenmesi çalışmaları kapsamında, ilgili kurum ve kuruluşlarla işbirliği faaliyetleri devam etmektedir.

Bu kapsamda; Birim Koordinatörümüz Özkan AVCI başkanlığında, TSE ve Türk Akreditasyon Kurumu (TÜRKAK) yetkilileri ile birimimiz uzmanlarının katılımıyla, 21 Kasım 2017 tarihinde bir toplantı gerçekleştirilmiştir. Toplantıya, TÜRKAK Sistem Akreditasyon Başkanı Salih YÜKSEL, TSE Sistem Belgelendirme Müdürü Ahmet Serdar KAPLAN, TSE Sistem Planlama Müdürü Alper KARA, TSE Standart Planlama Müdürü Ferdağ ALDENİZ, Bakanlığımız Sivil Savunma ve Güvenlik Koordinatörü Asef KAYGUSUZ ile Hizmet Birim Yetkilileri, İsmail KÜÇÜKÇOBAN, Gökalp AKDOĞAN ve Tunçay GÜRBÜZ katılmıştır.

Eğitim kurumlarında hizmet kalitesinin arttırılarak, eğitim ortamlarının daha sağlıklı ve güvenli hale getirilmesi için yönetim sistemlerinin kapsamları konusunda görüş alışverişinde bulunulmuş ve eğitim kurumlarında iş sağlığı ve güvenliği kavramlarına, ulusal standartlar çerçevesinde TSE ve TÜRKAK´ın katkıları konusunda işbirliği kararı ortaya çıkmıştır.

 

24-11-201724-11-201724-11-201724-11-2017

Atatürk Bulvarı No 98 Zemin Kat C Blok Bakanlıklar MEB Beşevler Kampüsü J Blok Yenimahalle /Ankara - (0312) 413 3733

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.