Merkez İşyeri Sağlık ve Güvenlik Birimi

Ankara'nın Depremsellik Farkındalığı Konferansı Düzenlendi.

Bakanlığımız personelinin afet farkındalığını artırmak, afete hazır toplum oluşturmak için gerekli bilgilendirmeleri sağlamak, afet öncesi, sırası ve sonrasında yapılacak doğru davranışları kazandırmak amacıyla, 12 Kasım Afet Eğitimi Hazırlık Günü Etkinlikleri kapsamında 09.11.2022 tarihinde Ankara Başkent Öğretmenevinde "Ankara'nın Depremsellik Farkındalığı Konferansı" düzenlendi.
Ankara'nın Depremsellik Farkındalığı Konferansı Düzenlendi.

 Seminerin açılış konuşmasını yapan İşyeri Sağlık ve Güvenlik Birimi Daire Başkanı Özkan AVCI, Bakanlığımızca afet ve acil durumlara önleyici bir yaklaşımla etkin ve sürdürülebilir tedbirler alınarak risk ve zararların azaltılması ve afet öncesi, sırası ve sonrasında yapılacak doğru davranışları kazandırmanın önemine değindi.

 Seminerde Gazi Üniversitesi akademisyenlerinden Doç.Dr. Bülent ÖZMEN ve AFAD yetkililerince afete hazır toplum oluşturmak ve alınacak tedbirler ile afet risk ve zararlarının azaltılması için konularında sunumlar gerçekleştirildi.

10-11-202210-11-202210-11-2022

Atatürk Bulvarı No 98 Zemin Kat C Blok Bakanlıklar MEB Beşevler Kampüsü J Blok Yenimahalle /Ankara - (0312) 413 3733

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.