Merkez İşyeri Sağlık ve Güvenlik Birimi

Afetlerde Arama Kurtarma ve Tahliye Eğitici Eğitimi Kursu Malatya'da Tamamlandı.

Doğu ve Güneydoğu Anadolu bölgesindeki illerimizden kursiyerler katıldığı "Afetlerde Arama Kurtarma ve Tahliye Eğitici Eğitimi" 08-12 Temmuz 2019 tarihleri arasında Malatya'da gerçekleştirildi. Kurs, Destek Hizmetleri Genel Müdürlüğü İşyeri Sağlık ve Güvenlik Birimi Daire Başkanı Abdülhamit Karataş, Malatya Millî Eğitim Müdürü Ali Tatlı, Malatya AFAD İl Müdürü Mustafa Türker, Eğitim Görevlileri ve 23 ilden 60 kursiyerin katılımı ile gerçekleştirildi.   
Afetlerde Arama Kurtarma ve Tahliye Eğitici Eğitimi Kursu Malatya'da Tamamlandı.

 Bakanlığımız Destek Hizmetleri Genel Müdürlüğü İşyeri Sağlık ve Güvenlik Birimi Daire Başkanı Abdülhamit Karataş, Öğretmenevi'nde gerçekleştirilen kursun açılışında yaptığı konuşmada, doğal afet konusunda önemli eğitim çalışmaları yürüttüklerini söyledi.

Karataş, doğal afetlere hazır olmak için her türlü planı yapmak zorunda olduklarını anlatarak, "Birimimiz Türkiye'de devrim niteliğinde bir çalışma yaptı. Bütün okullara, kurumlara girdik. İnsanın sağlıklı ve güvenli bir şekilde yaşayabilmesi için her türlü tedbir ve önlemi alıyoruz. Arkadaşlarımız bu işi milli bir görev edinmiş ve bir nefer şekilde okul okul kurum kurum çalışıyor. İnanın çok maliyetli bir şey değil. Bunda bir defa masraf ettiğiniz zaman yıllarca masraf etmeden de o çocuklarımız bu sıkıntıyı yaşamadan gidiyorlar." diye konuştu.

 

 

 

09-07-201909-07-201909-07-2019

Atatürk Bulvarı No 98 Zemin Kat C Blok Bakanlıklar MEB Beşevler Kampüsü J Blok Yenimahalle /Ankara - (0312) 413 3733

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.