Merkez İşyeri Sağlık ve Güvenlik Birimi

Afetlerde Arama Kurtarma ve Tahliye Eğitici Eğitimi Kursu Giresun'da Yapıldı.

Milli Eğitim Bakanlığı Destek Hizmetleri Genel Müdürlüğü tarafından 2019 yılı hizmetiçi eğitimleri kapsamında ''Afetlerde Arama Kurtarma ve Tahliye Eğitici Eğitimi Kursu'' 25-29 Ağustos tarihleri arasında Giresun ili Yeşil Giresun Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi'nde yapıldı.
Afetlerde Arama Kurtarma ve Tahliye Eğitici Eğitimi Kursu Giresun'da Yapıldı.

Karadeniz bölgesindeki illerden gelen katılımcılarla gerçekleştirilen kursun açılış programına Eğitim Yöneticisi Hüseyin KÖKTAŞ, İl Milli Eğitim Müdürü Ertuğrul TOSUNOĞLU ve İl AFAD Müdürü Halil TOPATAN katıldı.

İl Milli Eğitim Müdürü Ertuğrul TOSUNOĞLU, İlimiz AFAD Müdürlüğü işbirliğiyle Arama, Kurtarma ve Tahliye Eğitimlerini teorik ve pratik aşamalarla gerçekleştirildiğini, yapılan eğitimlerin birinci aşamasında okullarda bulunan Arama, Kurtarma ve Tahliye ekiplerine eğitim verildiğini bu eğitimlere katılan personel arasından gönüllülük esasına göre seçilen ekibe de uygulama ağırlıklı üst düzey bir eğitim verildiğini söyledi. Ayrıca ilimizde yapılan bu tip eğitimlerin çok önemli olduğunu ve yapılan bu eğitimlerin artarak devam etmesini arzu ettiklerini bildirdi.

İl AFAD Müdürü Hali TOPATAN, AFAD gönüllülük sisteminin en iyi uygulandığı iller arasında olduklarını, Giresun'un coğrafik yapısı nedeniyle doğal afetlerin sıkça yaşandığı ve  her türlü olanak ve teçhizat ile eksiksiz olarak afetlere karşı derece hazırlıklı olduklarını belirtti.

Hüseyin KÖKTAŞ, İçişleri Bakanlığı ile Milli Eğitim Bakanlığı arasında imzalanan Afet ve Acil Durum Eğitimi hizmetlerine İlişkin protokol kapsamında düzenlenen Afetlerde Arama kurtarma ve Tahliye Eğitici Eğitiminin önemli olduğu ve bu düzenlenen eğitimlerin sıradan bir eğitim olmadığını belli plan ve program doğrultusunda yaygınlaştırılarak gerçekleştirileceğini belirtti.

03-09-201903-09-2019

Atatürk Bulvarı No 98 Zemin Kat C Blok Bakanlıklar MEB Beşevler Kampüsü J Blok Yenimahalle /Ankara - (0312) 413 3733

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.