Merkez İşyeri Sağlık ve Güvenlik Birimi

Afet bölgesinde fedakarca çalışan Bakanlık personeline plaket takdim töreni gerçekleştirildi.

6  Şubat 2023 tarihinde Kahramanmaraş merkezli depremlerde Milli Eğitim Bakanlığı afetin ilk gününden itibaren sahadaydı. Personelimizin bölgede gösterdikleri üstün gayretleri karşılığında Genel Müdürümüz Sayın Levent ÖZİL'in takdimi ile plaket töreni düzenlendi.
Afet bölgesinde fedakarca çalışan Bakanlık personeline plaket takdim töreni gerçekleştirildi.

 

Genel Müdürümüz Sayın Levent ÖZİL, Plaket töreninde görev alan personellerimizin yaptığı çalışmalara değerlendirerek, "Bu yaptığınız çalışmaların maneviyatı elbette ki yüreklerimizde ve vicdanlarımızda saklıdır. "Depremlere ne kadar hazır isek, o kadar güçlüyüz" ifadesi sadece afet öncesi değil, afet sonrası için de geçerli olduğunu ifade eden ÖZİL, "Yaşanan  büyük felaketin bundan sonra yaşanmaması dileğiyle MEB AKUB ekipleri olarak aktif bir şekilde sahada olmaya devam edeceğiz." dedi.

   6 Şubat 2023 tarihinde Kahramanmaraş merkezli depremlerde Milli Eğitim Bakanlığı afetin ilk gününden itibaren tüm imkanlarıyla sahadaydı. Bakanlığımızın  her birimi ayrı bir yardım çalışması ile afet bölgesindeki vatandaşların yaralarına merhem olmaya çalıştı.

     Depremden etkilenen 10 ilde, özel eğitim alan öğretmen ve diğer çalışanlardan oluşan MEB AKUB üyesi yaklaşık 5 bin  Bakanlık personeli enkazlarda arama kurtarma faaliyetleri sürdürdü. AFAD ve diğer arama kurtarma ekipleri ile koordine çalışmalar yürüten MEB AKUB ekipleri, çadır kurulması, bölgeye gönderilen yardımların boşaltılması, depolanması, dağıtılması, yemek yapılması gibi her alanda görev aldı.

      10 ilde görevlendirilen ekiplerin, hareket durumları ve lokasyonlarının takibi, deprem bölgesinin ihtiyacı olan afet ve acil durum yönetim merkezine ulaşan taleplere göre il/ilçe ekip eksikliğinin giderilmesi, malzeme ihtiyacı, enkaz bölgesinde operasyon gerektiren ihbarların takibi ve bölgeye yönlendirmesinde yönetim merkezi tarafından aralıksız sürdürüldü. Programın sonunda Genel Müdürümüz Sayın Levent ÖZİL, Genel Müdürlüğümüz olarak bu özverili çabanız için sizlere Bakanlığımız ve milletimiz adına sonsuz teşekkürlerimi sunuyorum." dedi. 

17-05-202317-05-202317-05-2023

17-05-202317-05-2023

Atatürk Bulvarı No 98 Zemin Kat C Blok Bakanlıklar MEB Beşevler Kampüsü J Blok Yenimahalle /Ankara - (0312) 413 3733

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.