Merkez İşyeri Sağlık ve Güvenlik Birimi

Afet Anında Habercilik ve Risk Yönetimi paneli Ankara'da gerçekleştirildi.

Afet Anında Habercilik ve Risk Yönetimi paneli Ankara'da gerçekleştirilen panele Bakanlığımızı temsilen İlk Yardım Eğitim Hizmetleri Koordinatörü Cemal ÜNAL katıldı. ÜNAL panelde,  "Afetlerde İlk Yardım" konulu sunumunu, uygulamalı olarak gerçekleştirdi. 
Afet Anında Habercilik ve Risk Yönetimi paneli Ankara'da gerçekleştirildi.

İnternet Medya ve Bilişim Federasyonu öncülüğünde düzenlenen Afet Anında Habercilik ve Risk Yönetimi paneli ile afet anında habercilik, arama-kurtarma ve ilk yardım, dezenformasyona karşı doğru bilgi aktarımı gibi konular alanında uzman sivil toplum kuruluşu temsilcilerinin ve akademisyenleri katılımı ile masaya yatırıldı.

İnternet Medya ve Bilişim Federasyonu'nun (İMEF), İçişleri Bakanlığı Sivil Toplumla İlişkiler Genel Müdürlüğü'nün (STİGM) desteği ile yürüttüğü "Afet Anında Habercilik ve Risk Yönetimi" paneli Ankara Kent Konseyi Hizmet Binası'nda gerçekleştirildi. Panelde, afetlerin yaşandığı acil durumlarda ilk yardımın nasıl yapılması gerektiği konusu da büyük bir önem taşıyordu. Panele katılım sağlayan Bakanlığımız İlk Yardım Eğitim Hizmetleri Koordinatörü Cemal ÜNAL "Afetlerde İlk Yardım" konulu sunumunu, uygulamalı olarak gerçekleştirdi. İlk Yardım Eğitmenimiz Selim Ertuğrul'da uygulamalı konularda destek sağladı. 

Afet Anında Habercilik ve Risk Yönetimi Paneli'nde verilen uygulamalı ilk yardım eğitimi, katılımcıların afet anında doğru ve etkili müdahalelerde bulunabilmeleri için önemli bir adım oldu.

 

21-06-202321-06-202321-06-202321-06-2023

Atatürk Bulvarı No 98 Zemin Kat C Blok Bakanlıklar MEB Beşevler Kampüsü J Blok Yenimahalle /Ankara - (0312) 413 3733

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.