Merkez İşyeri Sağlık ve Güvenlik Birimi

Adnan Güneşoğlu Kampüsünde İkaz Alarm, Personel Tahliye ve Yangın Tatbikatı Yapıldı.

Muhtemel bir yangın, deprem ve doğal afetlere karşı hazırlıklı olmak ve bu konuda Ölçme, Değerlendirme ve Sınav Hizmetleri Genel Müdürlüğü hizmet binasındaki personele tecrübe kazandırmak amacıyla Adnan Güneşoğlu Kampüsünde ikaz alarm, personel tahliye ve yangın tatbikatı yapıldı.
Adnan Güneşoğlu Kampüsünde İkaz Alarm, Personel Tahliye ve Yangın Tatbikatı Yapıldı.

 İkaz-Alarm, Personel Tahliye ve Yangın Tatbikatı, Destek Hizmetleri Genel Müdürlüğü Sivil Savunma Birimi Koordinatörü Asef KAYGUSUZ, sivil savunma amiri Muzaffer ÜNSAL ile iş güvenliği uzmanı Gökalp AKDĞAN'ın bilgilendirme sunumunun ardından tatbikat başladı. Ölçme, Değerlendirme ve Sınav Hizmetleri Genel Müdürlüğü Adnan Güneşoğlu Kampüsünde ikaz alarm sistemi çalıştırılarak personel uyarıldı. Tüm personel güvenli bölgeye tahliye edildi.

 

Tatbikatın son bölümünde yangın söndürme ekibi ve tüm personelin katılımı ile bahçede yangına müdahale eğitimi kapsamında yangın söndürme tüpleri boşaltılarak söndürme işlemi gerçekleştirildi. Gerçeği aratmayan tatbikat ile personelin ikaz alarm, deprem ve yangın gibi acil durumlarda neler yapılacağı ve tahliyenin nasıl sağlanacağı uygulamalı olarak yapıldı.

25-11-201925-11-201925-11-201925-11-2019

Atatürk Bulvarı No 98 Zemin Kat C Blok Bakanlıklar MEB Beşevler Kampüsü J Blok Yenimahalle /Ankara - (0312) 413 3733

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.